Na skróty

25 listopada 2012

Mały zwiedza okolicę

    No i kolejny weekend pełen biegania za mną. Zaczęło się standardowo - w sobotę z samego rana obrałem kierunek na stadion gdańskiej AWFiS, na zajęcia Biegam Bo Lubię. Na miejscu było jednak kilka niespodzianek. Po pierwsze trener uznał, że skoro skończył się okres startów to zajęcia mogą być nieco bardziej wymagające i zarządził rytmy 10 x 200 metrów, pomiędzy przebieżkami 400 metrów truchtu. Po drugie, pierwszy raz trener wziął czynny udział w zajęciach, a to dzięki Pati, która zastąpiła go w roli fotoreportera. Jeśli chodzi o czasy poszczególnych odcinków to 200 metrów pokonywałem średnio w 35-37 sekund, a 400 metrów truchtu w około 2:20.
Po BBL przeprowadziliśmy jeszcze z Pati krótkie pomiary na skrzyżowaniach. A w ramach nagrody po pracowitym poranku wybraliśmy się na lody MCD.
   Przez ostatnie dni zastanawiałem się jak biegać w niedzielę. Z jednej strony mógłbym zrobić sobie wolne, bo w końcu w piątek była wycieczka biegowa, ale to jakoś nie w moim stylu. Kolejny pomysł to spokojny, krótki trening, czyli takie lekkie 10 kilometrów, maksymalnie godzina. Ostatecznie jednak wybrałem wybieganie w tempie nieco szybszym niż wyznaczone tempo BS na podstawie tabel Danielsa. W związku z tym, że spałem u Patrycji mogłem przebiec się jedną z, dawno nie uczęszczanych przeze mnie, tras. Postanowiłem, że pobiegnę do Banina, stamtąd do Rębiechowa, dalej w kierunku Bysewa, dobiegnę do Kokoszek i wrócę przez Czaple. Wstałem około 5, zrobiłem owsiankę, rozpaliłem w kominku i zabrałem się do "studiowania" internetu. Trening rozpocząłem chwilę przed 7. Na dworze ciemno, zimno i do tego gęsta mgła. Warunki niezbyt komfortowe, ale jako pozytyw należy odnotować, że nie było wiatru. Całą trasę, liczącą nieco ponad 18 kilometrów, pokonałem w 1:28:49. Uzyskane tempo 4:50/km pozwala mi być pewnym, że podczas najbliższego X Półmaratonu Świętych Mikołajów nie zawiodę siostry i pomogę jej osiągnąć 1:44:59.

4 komentarze:

 1. Weekend pełen wrażeń - oby więcej takich :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Maly ile masz wzrostu? Jaka wage obecnie? wygladasz jak rasowy dlugodystansowiec.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wzrostu mam około 193cm, a mogą obecna waga to 75 kilogramów.

  OdpowiedzUsuń
 4. gościu nieźle wymiatasz... a ja 6:30 BS, i ni ch ...więcej

  OdpowiedzUsuń