Na skróty

7 czerwca 2013

Kaszuby Biegają - Bieg Lesoków - Trasa & Informacje

   Na tydzień przed startem pojawiło się w końcu więcej informacji o biegu oraz... trasa biegu. I powiem Wam - jest kilka niespodzianek. Po pierwsze wg regulaminu bieg miał odbyć się w Jeleńskiej Hucie, a tymczasem impreza odbędzie się w Szemudzie. Ponadto sama trasa zapowiada się na dość wymagającą. W dodatku 70% to drogi gruntowe. 
   To może być naprawdę ciekawy bieg na zakończenie moich wiosennych startów. Jeżeli ktoś ma ochotę to można się jeszcze zapisać. A warto bo impreza szykuje się przednia!A poniżej informacja z oficjalnej strony biegu:

   "Już 15 czerwca o godz. 11. ruszy Kaszubski Bieg Lesoków, jest to już trzeci bieg z cyklu Kaszuby Biegają. Trasa biegu liczy 10 km i jest bardzo urozmaicona, biegnie po przepięknych okolicach wsi Grabowiec, typowych dla Ziemi Lesoków / tłu. ludzi lasu/.
   Podłoże, około 3 km asfaltowe pozostała część trasy to drogi szutrowe, około 4 km przebiega przez tereny leśne. Trasę zabezpieczać będą strażacy ochotnicy z OSP Szemud. Uroczystego startu z ulicy Wejherowskiej dokona Wójt Gminy Szemud Ryszard Kalkowski, który rządzi piękną kaszubska gminą od maja br.
   Biuro zawodów oraz baza /natryski, przechowalnia bagaży/ znajdować się będą w hali widowiskowo - sportowej w Szemudzie, ul. Szkolna 4 A i czynne będą od godziny 9.00.
   Przed biegiem organizatorzy przygotowali dla uczestników specjały kuchni kaszubskiej( przed biegiem kawę po kaszubsku oraz kaszubskie ciasto drożdżowe, natomiast po biegu kaszubski bigos z chlebem).
   Na zwycięzców czekają nagrody finansowe i rzeczowe w kategoriach kobiet i mężczyzn oraz upominki dla każdego uczestnika."
Więcej informacji na oficjalnej stronie zawodów - Kaszuby Biegają.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz